X
تبلیغات
زولا

پل گالاتا ترکیه

دوشنبه 2 تیر 1393 ساعت 14:27

پل گالاتا ترکیه

 

 


پل دو طبقه‌ی گالاتا، این پل بخش قدیمی شهر استانبول و بخش جدید گالاتاسرای را به هم متصل میکند. این پل در سال ۱۹۲۲ با طرحی از فریتس لئون‌هارت از مشهورترین مهندسان پل‌سازی در جهان بوده است، ساخته شد.

 

پل گالاتا ترکیه شهر متروکه کایاکوی ترکیه

 

شهر کایاکوی در آناتولی کشور ترکیه است . در گذشته یکی از شهرهای پررونق ترکیه بوده است . در جریان جنگ بین یونان و ترک این شهر را ترک کردند و با تمام شدن جنگ هم به شهرشان برنگشتند که همین باعث شد کایاکوی متروکه شود. کایاکوی نزدیک به یک قرن عمر دارد.

 

شهر متروکه کایاکوی ترکیه


 

مطالب مرتبط با ترکیه :  ترکیه ، اخبار ترکیه ، تور ترکیه تابستان 93 ، هتل های ترکیه ، تور ترکیه تیر 93 ، تور ترکیه ،  تور ترکیه تابستان 93 ، رزرو هتل های ترکیه ، تور ترکیه تیر 93 ، تور آنتالیا ، رزرو تور در آنتالیا ، تور آنتالیا تابستان 93 ، هتل های آنتالیا ، تور لحظه آخری آنتالیا ، قیمت تور آنتالیا ، رزرو تور لحظه آخری آنتالیا 


قلعه روملی حصار ترکیه

 

 

قلعه روملی حصار که به قلعه رومی هم شهرت دارد یکی از قلعه های مشهور ترکیه محسوب میشود. این قلعه در تنگه بسرف و ساحل روملی استانبول در بندر طبیعی شاخ طلایی واقع شده است. این قلعه با نمای قرون وسطایی اش شمار ا به آن زمان می برد. دیوار این قلعه حدود 82 متر ارتفاع دارد و از ابتدا برای کمک به فتح قسطنطنیه ساخته شده است اما طی سالهای متمادی توانسته در مقابل تمام حملات دشمنان به خوبی از شهر محافظت کند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.